WagnasT@lemmy.world to Lemmy Shitpost@lemmy.world · 3 months agoNeed to save money? You can literally just buy these for pennies, you don't have to go to the Olive Garden.lemmy.worldimagemessage-square14fedilinkarrow-up1160
arrow-up1160imageNeed to save money? You can literally just buy these for pennies, you don't have to go to the Olive Garden.lemmy.worldWagnasT@lemmy.world to Lemmy Shitpost@lemmy.world · 3 months agomessage-square14fedilink
minus-squareLucidlethargy@sh.itjust.workslinkfedilinkarrow-up8·3 months agoThese are not pennies. Last I checked one pack was $3 at the store.
minus-squareWagnasT@lemmy.worldOPlinkfedilinkarrow-up6·3 months agoThat’s about 11 pennies per piece. Alternatively, you can give them 300 pennies and they legally have to accept it as a form of payment(in the US).
These are not pennies. Last I checked one pack was $3 at the store.
That’s about 11 pennies per piece. Alternatively, you can give them 300 pennies and they legally have to accept it as a form of payment(in the US).
What if they don’t accept cash?